הסדרת מעמד לבן/בת זוג זר והסדרת אזרחות ישראלית

עורך דין סרגיי איתן מרגולין חבר בוועדת ההגירה והעובדים הזרים של לשכת עורכי הדין – יסייע לכם ולבן/ בת זוגכם למול הרשויות בהסדרת מעמד, הגשת מסמכים מאומתים בחותמת אפוסטיל ובכל שלבי ההליך המדורג עד לקבלת האזרחות/ תושבות הקבע. 

מתקשים מול הרשויות? צרו קשר

לקוחות מספרים

הסדרת מעמד לאזרח זר מכוח נישואין

חיים ואוהבים אך משרד הפנים לא מרפה? בעידן הכפר הגלובלי, יש עליה משמעותית בכמות הזוגות המעורבים ורבים מהם מעדיפים לגור ולחיות בישראל. זוגיות והקמת משפחה בישראל מהווים זכות בסיסית וטבעית עבור כל אחד ואחת ואיננו מקדישים לכך מחשבה כלל. עם זאת, כשאחד מבני הזוג אינו ישראלי מתברר שהזכות לחיים משותפים של זוגות מעורבים מהווה אתגר לא פשוט הדורש התנהלות ביורוקרטית מורכבת מול הראשויות. אלה המתמודדים עם קשיי ההגירה עלולים לסבול מהגבלות שונות ואף למצוא את עצמם מגורשים, גם אם המשמעות לכך היא פירוק התא המשפחתי.

קיימים מספר סוגי הסדרות מעמד מכוח נישואין שכדאי להכיר:

  • נישואין של בן זוג זר עם אזרח ישראלי – בן הזוג הזר יוכל לקבל אזרחות ישראלית תוך כ 5 שנים מהגשת הבקשה.
  • נישואין של בן זוג זר עם תושב קבע – בן הזוג הזר יוכל לקבל תושבות תוך כ 5 שנים מהגשת הבקשה.

משרד הפנים רוצה הוכחה לכנות הקשר

למרות הקשיים הרבים בהם תיתקלו בתהליך הסדרת המעמד עליכם להבין את הצד של משרד הפנים. המשרד אמון על שמירת צביונה היהודי של מדינת ישראל ולכן אינו מעוניין בהגירה מאסיבית של מהגרי עבודה, פליטים ועוד. במקביל, משרד הפנים מעוניין לשמור על זכותם של אזרחי ישראל לנהל זוגיות על פי שיקול דעתם. לכן, משרד הפנים רוצה הוכחה משמעותית ליציבות וכנות כוונתכם בעניין הזוגיות. לכן, תידרשו לעמוד בתנאי משרד הפנים לאורך כל שלבי תהליך הסדרת המעמד המכונה "הליך מדורג".

שלבי התהליך המדורג

  • הגשת בקשה – מילוי טופס בקשה להסדרת מעמד. בשלב הגשת הטפסים עליכם לצרף מסמכים המאמתים את ארץ מוצאו של התושב הזר, זהותו, תעודת יושר ועוד. כל המסמכים נדרשים להיות מתורגמים ולשאת חותמת "אפוסטיל".
  • ראיון זוגי – לאחר שמשרד הפנים יבחן את בקשתכם תזומנו לראיון זוגי בסניף משרד הפנים הקרוב אליכם. מטרת הריאיון היא לשכנע שאכן אתם זוג לכל דבר ועניין. אם שכנעתם את משרד הפנים לגבי כנותכם ואין מניעה, יוכל בן הזוג הזר לקבל מעמד תושב ארעי עד תום התהליך (אשרת א/5). בהליך מדורג  לבן זוג זר נשואי עם תושב קבע המצב הוא שונה, מהתחלה מוזמן יקבל אשרה מסוג ב/1 ל-27 חודשים ולאחר תקופה זו יקבל אשרה מסוג א/5 לעוד 3 שנים.
  • קבלת אזרחות/ תושבות קבע – לאחר 5 שנים בהן הופעתם לכל הראיונות ועמדתם בכל התנאים, יוכל לקבל בן הזוג הזר אזרחות ישראלית. במקרה ואחד מבני הזוג הוא תושב קבע והשני זר, יוכל הזר לקבל תושבות קבע בלבד..

למידע נוסף על שירותים משפטיים בנושאי הסדרת מעמד וכן עניינים אזרחיים נוספים צרו קשר עכשיו במספר 054-7855387 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן